Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

FOTO/ Kapiteni i Dinamos ka një mesazh për ish-trajnerin Shkëmbi

Kapiteni i Dinamos, Agim Ibraimi ka falenderuar trajnerin e larguar të “bluve” të kryeqytetit, Bledi Shkëmbin. Në një postim në “Insta-story”, ai shprehet se ishte kënaqësi të punonte dhe të mësonte nga ish-trajneri i ekipit të tij.

“Bledi Shkëmbi ishte kënaqësi të mësoja dhe punoja me ju. Të falenderoj për gjithçka prof.”-shkruan Ibraimi.

Largimi i Shkëmbit nga drejtimi i stolit të Dinamos erdhi pas një sërë disfatash, duke e mbyllur me atë ndaj Kastriotit me shifrat 2-0, në takimin për raundin e 19-të të Abissnet Superiore.

Bledi Shkëmbi mori drejtimin e “Nëndetëses blu” në fillim të këtij sezoni, që ishte edhe rikthimi i Dinamos në Superligës pas 9 vitesh, por par 19 javësh kampionat ky ekip vuan mungesën e rezultateve pozitive dhe renditet në vend të 7 me 19 pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...