Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Kategoria e Dytë sfidon edhe Superioren, dyndje tifozësh në duelin Elbasani-Pogradeci

Pjesëmarrja e ulët e tifozëve në impiantet e futbollit në Shqipëri është një nga problematikat më të theksuara të futbollit shqiptar. Stadiumet duket se po braktisen gjithnjë e më shumë, teksa kësaj dukurie nuk i shpëton as elita, Abissnet Superiore.

Gjithsesi, nga Elbasani vjen një leksion edhe për Superioren duke qenë se në sfidën e sotme mes AF Elbasanit dhe Pogradecit, stadiumi Elbasan Arena do të jetë plot gjallëri. Tifozeria vendase është në përkrahje totale të skuadrës së zemrës në rrugën e saj drejt ringritjes.

Lexo edhe:

Këtë sezon, Elbasani dhe Pogradeci janë dy pretendetet kryesore për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë teksa pas 12 ndeshjes të luajtura janë në kuotë të barabartë pikësh, 32.  Tashmë, edhe me mbështetjen e tifozerisë, Elbasani do të provojë të marrë maksimumin për t’u ngjitur i vetëm kryesimin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...