Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

FOTO/ Kush është Jori Delli, tifozja e Milanit që iu bashkua shtëpisë së Big Brother

Kush është Jori Delli
Kush është Jori Delli

Modelja e njohur, Jori Delli u bë banorja më e re e Bog Brother Albani VIP, teksa zgjodhi të hyjë në shtëpinë më të famshme në Shqipëri nëpërmjet një performance kërcimi, e ndihmuar edhe nga balerinët.

28-vjeçarja është padyshim shumë e njohur në Itali, veçanërisht në botën e futbollit, megjithatë në Shqipëri dinë ende pak për të. Jori është me origjinë shqiptare, por ka lindur më 1995-ën në Venezia. Pak vite më vonë, është transferuar bashkë me familjen në qytetin e Torinos.

LEXO EDHE:

Ajo u bë e famshme në botën e sportit, pasi mori pjesë si bashkë-prezantuese në një emision merkatoje në SportItalia. Që prej atij momenti, fansat e Jorit u rritën në mënyrë të frikshme në rrjetet sociale. Për një farë kohe, modelja pati një romancë edhe me Simone Camolesen, djalin e ish-trajnerit të Torinos, Giancarlo Camolese.

Jori Delli njihet gjithashtu si një tifoze e Milanit dhe në rrjetet sociale ka pozuar shpesh me fanellën e kuqezinjve.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...