Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Lojtari i Kombëtares gjen skuadrën e re, rikthehet në Zvicër

Lojtari i Kombëtares, Florian Kamberi është rikthyer në Zvicër për t’u bashkuar me skuadrën e Winterthur, ndërsa u largua me parametra zero nga ST. Gallen.  Lajmin në fjalë e ka bërë publik vetë klubi në një postim në rrjetet sociale, ku ndër të tjera i uron shumë suksese 27-vjeçarit.

“Lajme nga transferimet. FC Winterthur nënshkruan me Florian Kamberin. Mesfushori 27-vjeçar sjellë shumë përvojë nga liga dhe vende të ndryshme. Ai ka shënuar 44 gola dhe ka dhënë 19 asist. Ne e mirëpresim Florian Kamberin në Winterthur dhe i urojmë suksese.”-shkruan ndër të tjera klubi i ri i Kamberit.

Sezonin që u mbyll ai ishte pjesë e Sheffield Wednesday në formë huazimi dhe në edicionin e fundit në League One luajti në 23 ndeshje, ku shënoi 4 gola.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...