Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Luajti vetëm si zëvendësues, sulmuesi largohet nga Erzeni

Sulmuesi Thierno Thioub ka mbyllur aventurën te Erzeni.

24-vjeçari u aktivizua në 10 ndeshje si zëvendësues te shijakasit dhe në total luajti 169 minuta, ndërsa tani ai do të jetë pjesë e Orikut në formë huazimi, skuadër që luan në Kategorinë e Parë.

Thioub më parë ka luajtur në Serbi te Novi Pazar, në Rusi me skuadrën e dytë të Spartak Moscow dhe në Francë me Pau.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...