Connect with us

Hi, what are you looking for?

Atletikë

FOTO/ Luiza Gega mbërrin në kryeministri, qindra njerëz në bulevard për Kampionen e Europës

Kampionia e Europës në 3000 metra me pengesa, Luiza Gega ngriti lart flamurin shqiptar në Mynih të Gjermanisë, teksa paraditen e sotme iu rezervua një pritje madhështore nga ana e kryeministrit Rama dhe të tjerë autoritete shtetërore.

E hipur mbi një makinë të kuqe, të zbuluar, ku shoqërohej nga Ministrja e Sporteve Evis Kushi dhe trajneri i saj Taulant Stërmasi, por edhe banda e ushtrisë, Luiza u prit nga qindra njerëz në bulevard, ku nuk munguan përgëzimet dhe lulet për kampionen e Europës.

Pas një rrugëtimi të nisur nga qendra, makina u ndal në ambientet e kryeministrisë, ku ishte organizuar një pritje zyrtare, në të cilën merrnin pjesë kryeministri i vendit, Edi Rama, disa ministra të kabinetit, kryetari i Bashkisë, Erjon Veliaj, kreu i KOKSH-it, Fidel Ylli, e të tjerë personalitete.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...