Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

FOTO/ Mbylli sezonin para kohe, Broja: I vendosur të kthehem më I fortë!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare dhe i Chelsea-t, Armando Broja e mbylli sezonin 2022-2023 para kohe, pasi në miqësoren më Aston Villa-n këputi ligamentin e gjurit, gjë që do e mbajë rreth 6 muaj jashtë fushës së blertë.

Në një reagim në rrjetet sociale shqiptari thekson se ndihet i shkatërruar, por shton se do kthehet më i fortë dhe sipas Brojës kjo është vetëm një pengesë e vogël në rrugën e tij drejt majës.

“I shkatërruar që 2022-ën ta mbyllim në këtë mënyrë.

Ka qenë e vështirë të përpunosh gjithçka gjatë ditëve të fundit, por jam i vendosur të kthehem edhe më i fortë dhe më i mirë se më parë.

Secili ka udhëtimin e tij drejt majës, kjo është vetëm një pengesë e vogël për gjërat e mira që do të vijnë në të ardhmen🙌🏻

Faleminderit të gjithëve që keni dërguar mesazhe mbështetjeje. Do të thotë shumë. I vlerësoj të gjithë🙏🏻 Do të kthehem së shpejti🙏🏻 AB💙”-shkruan Armando Broja.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...