Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

FOTO/ Me sytë nga e ardhmja, Bayern pranë transferimit të talentit që luan në Korenë e Jugut

Bayern Munich është në kërkim për talente të reja në tregun aziatik.

Sipas raportimeve të medieve koreane, kampionët në fuqi të Gjermanisë duan të firmosin me një qendërmbrojtës 18-vjeçar, Kim Ji-soo, që luan për Seongnam FC, skuadër që konkurron në ligën e dytë tëKoresë së Jugut.

Lojtari 1.92 metra i gjatë, ka aftësi të shkëlqyera fizike dhe atletike dhe konsiderohet si një nga talentet më interesantë në Korenë e Jugut dhe luan në kombëtaren U-20.

Bayern e ka ndjekur mbrojtësin për muaj të tërë, ndërsa tani pritet të finalizojë gjithçka.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...