Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

FOTO/ Monfils rrëzohet dhe dëmtohet, braktis para kohe ndeshjen

Gael Monfils, numri 17 i Francës, u tërhoq në setin e dytë të ndeshjes së tij kundër britanik Jack Draper në Canada Open.

Monfils, i cili humbi 6-2, 0-2, shfaqi një problem në kyçin e këmbës së djathtë dhe u rrëzua në tokë, duke mos mundur ta vazhdonte përballjen me britanikun.

Francezi u pa të bërtiste dhe të shtrëngonte këmbën e tij të djathtë, ndërsa Draper nxitoi të kalonte fushën për ta ndihmuar.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...