Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ ND Gorica shkarkon Edi Rejën, skuadrën ia beson një shqiptari

Edi Reja rikthehet në pankinë
Edi Reja rikthehet në pankinë

Aventura e Edoardo Rejës në stolin e ND Gorica zgjati pak më shumë se një muaj e gjysmë.

Klubi slloven njoftoi ndarjen nga trajneri italian dhe ndihmësit e tij përmes një reagimi në faqen zyrtare.

Lexo edhe: 

“Reja e ka drejtuar Goricën në 7 ndeshje dhe gjatë kësaj periudhe ka pasur 2 fitore, një barazim dhe 4 humbje. Asistentët e tij Sergio Porrini dhe Luigi Febbrari gjithashtu do të largohen nga klubi. Ne e falënderojmë Rejën për përpjekjet e tij dhe i urojmë fat në sfidat e tij të ardhshme.”-bën me dije klubi i ND Gorica.

Megjithatë pas shkarkimit të Rejas klub slloven ia ka besuar drejtimin e skuadrës një trajneri me origjinë shqiptare.

50-vjeçari Agron Salja, i cili më herët ka drejtuar skuadrën e NK Celje si dhe kombëtaret  U-17 dhe U-19 të Sllovenisë, do të drejtojë skuadrën e ND Gorica.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...