Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

FOTO/ Ndali për 10 minuta ndeshjen me Anglinë, pamje nga dëmtimi “horror” i portierit të Iranit

Angli-Iran u ndal për rreth dhjetë minuta për shkak të dëmtimit të Alireza Beiranvand. Në minutën e 9-të të ndeshjes në grupin B të Kupës së Botës Katar 2022, portieri iranian u përplas me shokun e skuadrës, Majid Hosseini.

Beiranvand ishte shumë keq, me gjakun që vazhdoi t’i rridhte nga hunda për disa minuta.

Mjekët iranianë u përpoqën ta trajtonin me insistimin e tij për të vazhduar ndeshjen, por pas rreth dhjetë minutash, 30-vjeçari duhej të dorëzohej, ndërsa trajneri Queiroz e zëvendësoi atë me Hossein Hosseini.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...