Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Nuk i ndahet shpirti nga Barça! Aubameyang feston me skuadrën katalanase në “Camp Nou”

Fitorja 2-1 e Barcelona-s kundër Real Madridit në “El Clasico” la pas qindra imazhe dhe momente për t’u mbajtur mend.

Disa prej tyre ishin të papritura, si për shembull prania Pierre-Emerick Aubameyang, që u pa të festonte triumfin e Barçës brenda dhomës së zhveshjes së katalanasve.

Lexo edhe:

Gabonezi u largua nga Barcelona verën e kaluar për t’u bashkuar me Chelsea-n vetëm gjashtë muaj pasi ishte bashkuar me katalansit vitin e kaluar, ku la një shije të mirë mes tifozëve dhe kolegëve. Dashurinë që sulmuesi ka për skuadrën e Barçës e ka treguar edhe mbrëmjen e kësaj të diele, ndërsa u shfaq duke festuar me ekipin e Xavi-t.

Ferran Torres ishte përgjegjës për bërjen publik të pranisë së sulmuesit të Chelsea-t në dhomat e zhveshjes së Barçës, ndërsa postoi një foto në “Instagram”, ku gabonezi dukej i buzëqeshur dhe i lumtur për suksesin e ish-skuadrës së tij.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...