Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Përplasja “horror”, Tirana zbulon gjendjen e Qefalias

Klevi Qefalia është jashtë rrezikut për jetën.

Kështu njofton klubi i Tiranës, pasi futbollisti pësoi një dëmtim të rëndë në transfertën e Egnatia-s në javën e dytë të Kategorisw Superiore.

18-vjeçari pas një goditje në kokë, mbeti i gjakosur në fushë dhe u dërgua me urgjencë në spitalin e Rrogozhinës fillimisht e më pas në kryeqytet, aty edhe ku po merr trajtimin mjekësor.

Klubi i Tiranës ka reaguar në lidhje me gjendjen shëndetsore të mesfushorit Klevi Qefalia, prmes nj postimi në rrjetet sociale, ku thekson se lojtar ka lënë pas gjendjen kritike.

“Stafi mjekësor i KF Tirana, njofton se lojtari Klevi Qefalia ka kaluar tashmë gjendjen e rëndë dhe është jashtë rrezikut për jetë. Klevi do të mbahet nën mbikëqyrjen e mjekëve të specializuar për t’u rikthyer sa më shpejtë në gjendjen optimale. Një falenderim shkon për stafin mjekësor të klubit, për ndërhyrjen e shpejtë, si dhe mjekëve të spitalit të traumës në spitalin ushtarak në Tiranë për kujdesin intensiv ndaj lojtarit.”-shkruan Tirana.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...