MotoGP

Foto/Përshëndetja e fundit e Rossit, “Doktori” largohet si mbret!

Fundi i një epoke dhe njëkohësisht fundi i një legjende të sportit të Moto Gp. Menjëherë pasi kaloi vijën e finishit të garës së tij të fundit në klasin mbretëror asaj të Valencias, Valentino Rossi u ndal te tribuna e verdhë aty ku ishin tifozët e tij për t’u përshëndetur me ta. Për ta pritur në atë pjesë të pistës kanë qenë të gjithë pilotët e tjerë të cilët e kanë përqafuar Doktorin për herë të fundit përpara se ai të nisë aventurën e tij në mjetet me 4 rrota.

Më pas italiani i përlotur ka bërë një xhiro rreth gjithë stadiumit i mbuluar nga tymi dhe mjete të tjera piroteknike të hedhura në pistë nga fansat e Vales. Një faleminderit për të gjithë në pistë për të shkuar më pas në bokse dhe për të festuar me të gjithë. Vetëm vendi i 10-të për Rossin në Ricardo Tormo në pistën ku Ducati realizoi një tripletë. Bagnaia u ngjit në shkallën më të lartë të podiumit i ndjekur nga Jorge Martin dhe Jack Miller.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency