Itali

FOTO/ Pioli nuk humbet kohë, bën tatuazhin e veçantë për të festuar titullin kampion

Milan fitoi këtë të dielë titullin e Seria A pas 11 vitesh mungesë, që është edhe titulli i 19-të në historinë e klubit “kuqezi”.

“Djalli” e siguroi trofeun e edicionit 2021-2022 në ndeshjen e fundit atë ndaj Sassuolos, të cilën Milan e fitoi në transfertë me rezultatin 0-3.

Për të festuar titullin e parë në karrierën e tij, trajneri Stefano Pioli nuk ka humbur kohë dhe ka zgjedhur një mënyrë shumë origjinale.

Ai ka bërë tatuazh numrin 19-të, brenda stemës së Seria A, që nënkupton të gjithë titujt e Milanit. Ndërkohë festa për titullin kampion do të vazhdojë ditën e sotme në orën 18:00 me skuadrën që do të parakalojë rrugët e Milanos.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency