Featured

FOTO/Pjesë e formacionit të muajit në Seria A, Ismajli merr notën e tretë më të mirë

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Adrian Ismajli, ndonëse jo një nga emrat më të lakuar në media, në fushën e lojës duket se ka bërë shumë mirë.

Lojtari i Empolit është përfshirë në formacionin e muajit të Seria A, pra 1 nga 11 lojtarët më të mirë të muajit që lamë pas.

25-vjeçari ka marrë notën e tretë më të mirë, pas portierit Radu që vlerësohet me 7.80 dhe Pellegrinit që ka marrë notën 7.55.

Ismajli është vlerësuar me notën 7.45, ndërsa është i vetmi shqiptar që luan në Seria A që është pjesë e këtij formacioni.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency