Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

FOTO/ Portieri i Cadiz vrapon për të dërguar defibrilatorin te mjekët që po ndihmonin tifozin

Barcelona ia doli të triumfojë me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj Cadiz, e cila u ndërpre për më shumë se 30 minuta, pasi një tifoz pësoi infarkt në tribunë dhe pati nevojë për ndihmën e mjekëve.

Futbollistët e të dy ekipeve pritën gjithë ankth zhvillimet në tribunë, ndërsa më gjak-ftohti duket se ishte portieri i Cadiz, Jeremias Ledesma, i cili mori çantën ku ndodhej defibrilatori dhe vrapoi drejt zonës ku ishte tifozi, për t’ua dhënë atë mjekëve.

Më pas tifozi u transportua për në spital, për të marrë një ndihmë mjekësore më të specializuar, teksa mediat spanjolle raportojnë se gjendja e tij është e qëndrueshme tashmë.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...