Featured

Foto/ Pritshmëri maksimale për Porsche Taycan Turbo S, gati debutimi në Formula E

Vetura e parë sportive, plotësisht elektrike e Porsche, Taycan Turbo S pritet të debutojë zyrtarisht në këtë sezon të Formulës E, ku do të përdoret si makinë sigurie në pistë.

Debutimi i makinës së re është planifikuar për në garën e parë të sezonit të tetë, që do të mbahet në fund të janarit në Arabinë Saudite, ndërsa pritshmëritë për Porsche Taycan Turbo S janë vërtetë të larta.

Modeli i ri i Porsche pritet të arrijë një shpejtësi maksimale prej 260 km/orë. Taycan Turbo S ka 760 kuaj fuqi dhe arrin nga 0 në 100 km/orë brenda 2.8 sekondash…

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency