Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Protagonistë me gola, dy shqiptarë mes më të mirëve në Kroaci

Dy futbollistë shqiptarë janë përzgjedhur si pjesë e formacionit më të mirë të javës në Kroaci. Emir Sahiti shënoi golin e parë në fitoren 3-1 që Hajduku siguroi në Split ndaj Osijekut.

23-vjeçari dardan realizoi golin e tretë sezonal në kampionat, ndërkohë që numëron edhe dy asiste. Mes më të mirëve edhe Lindon Selahi, mesfushori i kombëtares shqiptare.

 

Ky i fundit shënoi golin e dytë në triumfin 0-3 që Rijeka arriti në fushën e Varazdin. 23-vjeçari zhvilloi një ndeshje shumë të mirë dhe gjeti golin e parë sezonal me skuadrën e tij.

Dy futbollistët shqiptarë u vlerësuan me notat 8.4 dhe 8.3. Vlerësim më të madh mori vetëm Bruno Petkovic, sulmuesi i Dinamos së Zagrebit (8.7).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...