Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

FOTO/ Quhet Al Rihla, FIFA prezanton topin zyrtar që do përdoret në Katar 2022

FIFA, në bashkëpunim me markën Adidas, prezantoi këtë të mërkurë topin zyrtar të Botërorit që do të luhet në Katar pas disa muajsh.

Quhet Al Rihla, një fjalë arabe që shpreh konceptin e “udhëtimit”. Këtë të premte do të hidhet shorti i fazës finale për Kupën e Botës, ku përfaqësueset e shteteve që “prenë biletat” do të njihen me kundërshtarët, ndërsa numërimi mbrapsht ka nisur.

Skuadrat e fundit të Europës që siguruan kualifikimin për në Katar janë Portugalia që fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Maqedonisë së Veriut, dhe Polonia që mundi Suedinë 2-0.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...