Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Reagon sërish Vojvoda: Turp për Rumaninë, krenaria jonë më e madhe që jemi shqiptarë!

https://www.supersport.al/aksidentohet-mergim-vojvoda-policia-e-torinos-jep-detaje-mbi-ngjarjen/

Ndeshja Rumani-Kosovë, e cila u mbyll me rezultatin 2-0, ishte shumë e trazuar, me vendasit që provokuan keq dhe diskriminuan ekipin dardan në Bukuresht.

Në prononcimin për mediet pas kësaj sfide një nga yjet e Kosovës, Mërgim Vojvoda theksoi se ndjehen krenarë që janë shqiptarë.

Lexo edhe:

Megjithatë pas ndeshjes mbrojtësi i Torinos ka reaguar edhe në rrjetet e tij sociale, ku shkruan se Rumanisë duhet t’i vijë turp, ndërsa e shfaq sërish krenarinë që është shqiptar.

“Rumani të të vijë turp për mënyrën si mendon. FIFA bëj punën tënde dhe lërë respektin që të dominojë në lojë. Krenaria jonë më e madhe është se jemi shqiptar”-shkruan Vojvoda në “Insta-story”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....