Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

FOTO/ Shishe vere e shampanje, ndalimi i alkoolit nuk vlen për të gjithë

Një nga rregullat që shkaktoi më shumë polemika në Botërorin e Katarit, ishte padyshim ai i ndalimit të konsumimit të pijeve alkoolike, pasi shumë tifozë nuk e mirëpritën dhe vijojnë të bëjnë thirrje për lejimin e birrës.

Megjithatë ashtu siç ndodh rëndom në botë, rregullat bëhen për t’u thyer dhe ata që i thyejnë janë zakonisht më të fortët, më të pasurit apo më të pushtetshmit.

Nuk mund të ndodhte ndryshe as në Katar, teksa një foto e publikuar në rrjetet sociale, dëshmon për praninë dhe konsumin e alkoolit në dhomat VIP apo lozhat e stadiumeve ku po luhet Kupa e Botës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...