Conference League

FOTO/ “Shkojmë në Tiranë”, ja si “niset” Roma për në “Air Albania”  

25 maji, nesër, do të shënojë një datë të shënuar në historinë e futbollit shqiptar, me finalen e parë europiane që zhvillohet në vendin tonë, ajo e Conference League.

Roma do të përballet me Feyenoord këtë të mërkurë në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”, ndërsa prej ditësh tashmë në Tiranë ka fillluar dyndja e tifozëve italianë, atyre holandez, por edhe nga vendet e tjera të botës, ku dy skuadrat në fjalë kanë mbështetës.

Tashmë sytë janë të kthyer nga aeroporti Nënë Tereza, ku gjatë ditës së sotme priten të mbërrijnë dy skuadrat finaliste.

Klubi i Romës ka zgjedhur një mënyrë shumë të veçantë për të treguar se sa shumë mbështetës të “verdhekuqve” do të vijnë në Shqipëri. Roma ka publikuar në rrjetet sociale një foto të eksodit të shqiptarëve në vitet 90’, dhe krahas saj shkruan: “Shkojmë në Tiranë” (Andiamo a Tirana).

Në këtë formë ata kanë vendosur tifozerinë e tyre në vendin e qytetarëve shqiptarë, që mbushën tragetet që udhëtonin drejt Italisë sapo në vendin tonë u rrëzua komunizmi.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency