Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Shumë ish-futbollistë i bashkohen meshës përkujtimore për Viallin

Në qyteti ne Kremonës, në Itali është mbajtur pasditen e sotme një meshë përkujtimore për ndarjen nga jeta të ish-sulmuesit të mirënjohur italian, Gianluca Vialli, i cili mbylli sytë të premten e 6 janarit, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Në kishën “Krishti Mbret” ishin të pranishëm emra të shumtë të futbollit, kryesisht ish-futbollistë dhe shokë skuadre me Viallin, si Angelo Peruzzi, Fabrizio Ravanelli, Ciro Ferrara, etj…

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...