Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Skandali me Kosovën, serbët provokojnë para dhe gjatë sfidës me Brazilin

Serbia e nisi me humbje Botërorin Katar 2022. Brazili i mposhti 2-0 falë dy golave të Richarlison, teksa në dhomat e zhveshjes së lojtarëve serbë nuk mungoi Kosova!

Ngjitur me fanellat e lojtarëve të Stojkovic u vendos një hartë e Kosovës me flamurin serb të mbivendosur dhe mbishkrimin: Nuk dorëzohemi”.

Pankarta skandaloze u hap nga disa tifozë serb në shkallët e stadiumit “Lusail Iconic Stadium” gjatë zhvillimit të takimit ndaj pesë herë kampionëve të botës.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...