Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

FOTO/ Spalletti: I kërkova Santa Claus-it lumturinë dhe mbështetjen tuaj për Kombëtaren!

Spalletti: Di gjithçka për Shqipërinë, shpresoj të mos jenë në formë në qershor
Spalletti: Di gjithçka për Shqipërinë, shpresoj të mos jenë në formë në qershor

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti, ka postuar në “Instagram” një foto të bukur në shtëpinë e tij, në Remessa, duke uruar të gjithë të kalojnë një ditë të lumtur, por gjithmonë me një referencë për futbollin, që nuk mund të mungonte.

Në postimin e tij, italiani shprehet se i ka kërkuar Santa Claus-it mbështetjen për Kombëtaren.

Lexo edhe:

“Këtë vit i kërkova Santa Claus lumturinë dhe mbështetjen tuaj për ekipin kombëtar! Gëzuar Krishtlindjet për të gjithë ju.”– ishte mesazhi i Spalleti-t, më 25 dhjetor, dje.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...