Featured

FOTO/ Tifozët japonezë vazhdojnë traditën, por ja si e la skuadra dhomën e zhveshjes pas sfidës me Gjermaninë

Sipas traditës, tifozët japonezë qëndruan në tribuna pas fitores 1-2 ndaj Gjermanisë për të pastruar stadiumin.

Të njëjtën gjë kanë bërë edhe lojtarët e ekipit të Japonisë me dhomëm e zhveshjes, të cilën e kanë pastruar dhe rregulluar në çdo detaj.

Një gjest normal i sensit qytetar për japonezët, të cilët gjithmonë janë mësuar të respektojnë çdo vend.

Që fëmijë japonezët mësohen që të pastrojnë vendet e përbashkëta, për shembull ata mësohen që shkollat t’i pastrojnë vetë e kështu me radhë.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency