Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

FOTO/ Tifozi i Tottenham acarohet me Eriksen, djeg fanellën e danezit

Lajmet e transferimit të pritshëm të Christian Eriksen te Manchester United nuk është pritur mirë nga të gjithë.

Një tifoz i Tottenham ka bërë një shfaqje të shëmtuar, ndërsa ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet duke djegur fanellën e Eriksen në kohën kur ishte pjesë e “Spurs”.

Ai është mërzitur nga fakti që danezi do të bashkohet me një prej rivalëve kryesorë të Tottenham dhe për këtë arsye ka bërë gjestin aspak të këndshëm.

Eriksen është tashmë vetëm një hap larg United, ndërsa nga mediet britanike raportohet se marrëveshja mes palëve është arrirë dhe lojtari pritet t’i bashkohet shumë shpejt skuadrës së Ten Hag.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...