Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Tjetër lëvizje në merkato, Erzeni rikthen Asanin në Superiore

Erzeni vazhdon të punojë fuqishëm për afrime të reja, ndonëse ndodhemi në ditët e fundit të merkatos të verës.

Në një postim në rrjetet sociale, shijakasit kanë zyrtarizuar afrimin Xhelil Asanit, duke e rikthyer mbrojtësin në elitën e futbollit shqiptar, ndërsa më parë ka qenë pjesë e Bylisit.

“Klubi i Futbollit Erzeni ka arritur të nënshkruaj me mbrojtësin anësor Xhelil Asani, i cili pritet të jetë një vlerë e shtuar në repartin e prapavijës. I lindur në Kërçovë të Maqedonisë së Veriut, Asani do të rikthehet pas gjashtë vitesh në Superiore, pas disa eksperiencash në Maltë, Bjellorusi, Maqedoninë e Veriut, Ubzekistan, Bosnjë Hercegovinë, Rusi dhe Amerikë. Mbrojtësi i majtë, 26-vjeçar ka luajtur për këto ekipe, Vëllazërimi, Bylisi, Metalrg, Skopje, Pembroke, Torpedo Zhodino, Shkëndija e Tetovës, Mash’al, Mladost Kakanj, SKA Khabarovsk, Pitssburgh, Rudar Prijedor.”-shkruan Erzeni.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...