Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

FOTO/ Tragjedi në garat e Formula-s, piloti 18-vjeçar humb jetën pas aksidentit në pistë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë të shtunë në botën e garave, më saktë në atë të Formula 3, ku humbi jetën piloti 18-vjeçar Dilano van’t Hoff.

Holandezi humbi jetën pas një aksidenti të ndodhur në xhiron e fundit të garës Spa-Francorchamps, e vlefshme për fazën e katërt të kampionatit Evropian Rajonal Formula 3.

Lexo edhe: 

Van ‘t Hoff u përplas me një makinë tjetër, si pasojë e kësaj përplasjeje u ndal në mes të pistët dhe më pas u godit nga një makinë që po vinte pas tij.

18-vjeçari u nxor nga makina pa ndjenja dhe u transportua menjëherë në qendrën mjekësore dhe më pas me urgjencë në spital, por nuk mundi të mbijetonte.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...