Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

FOTO/ Tre javë pa fitore, Teuta shkarkon Arapin

Teuta ka shkarkuar Renato Arapin nga detyra e trajnerit në këtë fillim sezoni. Në tre javët e para të edicionit 2022-2023 të Kategorisë Superiore skuadra e Durrësit ka marrë vetëm dy pikë dhe renditet në vend të nëntë me 1 pikë më shumë se Kukësi i vendit të fundit.

Në një postim në rrjetet sociale, Teuta bën me dije se palët kanë shkëputur marrëveshjen.

“Renato Arapi nuk do të jetë më trajner i Teutës. Klubi i Futbollit Teuta dhe trajneri Renato Arapi kanë shkëputur marrëveshjen. Falenderojmë trajnerin Renato Arapi për gjithçka ka bërë për ekipi tonë dhe i urojmë shumë suksese në të ardhmen.”-shkruhet në postimin e “Djemve të Detit”.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...