Futboll

Foto/ Triumfi në Kupën e Afrikës, algjerianët festojnë në shtëpi dhe në Francë

Algjeria arriti të ngrejë lart Kupën e Afrikës, pas triumfit minimal 1-0 në finalen ndaj Senegalit, ndërsa populli algjerian shpërtheu në festë menjëherë pas ndeshjes.

Në të gjitha qytetet algjeriane, por edhe në Paris e Marseille, ku jetojnë komunitete të mëdha të këtij kombi, ishin vendosur ekrane të mëdhenj për transmetimin e finales, ndërsa menjëherë pas vërshëllimës finale, nisi edhe festa.

Ne Algjeri entuziazmi ishte më i madh dhe festimet zgjatën deri në orët e e para të mëngjesit, ndërsa disi më e kontrolluar ishte festa në Francë, ku pati disa ditë më parë festa e finales u pasua nga akte dhune.

Ky ishte triumfi i dytë në histori në Kupën e Afrikës, për Algjerinë, pasi herën e parë ia kishte dalë të fitojë trofeun në vitin 1990, kur ishte edhe vend organizator i kompeticionit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency