Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Trofeu i 14-të i Champions League, Barcelona uron Real Madrid-in

Mbrëmjen e kaluar Real Madrid triumfoi në Champions League përballë Liverpool, duke koleksionuar trofeun e 14-të në histori, si askush tjetër. Madrilenët dominuan edhe në La Liga këtë sezon duke fituar titullin kampion.

Pas trofeut të 14-të në tokën europiane, Real Madrid ka marrë edhe një urim special nga rivalët e përjetshëm, Barcelona.

Ekipi katalanas duartrokiti në rrjetet e tyre sociale suksesin e Real Madrid në kompeticionin më të lartë kontinental.

“Urime Real Madridit për titullin e Champions League të arritur (sonte) në Stade de France”, – ishte mesazhi i klubit katalanas.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...