Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

FOTO/ U bashkua para dy vitesh me Dortmund, talenti 18-vjeçar rinovon kontratën

Jamie Bynoe Gittens do të jetë lojtar i Borussia Dortmund deri në 2025-ën. Sulmuesi rinovoi kontratën me “verdhezinjtë” edhe për tre sezone të tjera.

18-vjeçari u bashkua para dy vitesh me klubin gjerman, ndërsa më parë kishte qenë në akademinë e Manchester City-t.

Në sezonin që sapo ka nisur, talenti anglez luajti në një ndeshje, në atë përballë Leverkusen dhe i doli që të gjente rrugën drejt rrjetës.

Gittens shihet si një talent shumë premtues për të ardhmen e Dortmund, ndaj dhe klubi gjerman ka rinovuar kontratën me 18-vjeçarin.

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...