Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

FOTO/ U tall me Barçën, denoncimi i Militaos: Nuk jam unë!

Eliminimi i Barcelonës nga Europa League nga Eintracht Frankfurt ka shkaktuar një sërë reagimesh në rrjetet sociale. Një adresë në “Facebook”, që supozohej se ishte e mbrojtësit të Real Madrid, Militaos është tallur keq me katalanasit.

Disa nga komentet e bëra nga kjo adresë bënë shumë jehonë, por vetë lojtari i Realit e ka denoncuar adresën “fake” në një reagim në “Instagram”.

“Eder Militao nuk ka një adresë apo faqe në ‘Facebook’. Se di se si personi përgjegjës për profilin fals ka marrë verifikimin nga platforma. U kërkoj ndjesë të gjithë atyre që janë ofenduar ose dëmtuar në njëfarë forme, po ndërmarr veprime ligjore dhe kam bërë kërkesë në ‘Facebook’ që ta fshijë atë adresë. Gjithashtu ju rekomandoj të mos krijoni më profile fals.”-thuhet në reagimin e lojtarit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...