Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

FOTO/ Uji pengon Kastriotin, ja çfarë u ndodhi krutanëve në “Arena Egnatia”

Kukësi do të përballet sot në orën 13:45 me skuadrën e Kastriotit, në takimin e raundit të 20 të Abissnet Superiore.

Megjithatë një episod është kthyer në pengesë për krutanët në “Arena Egnatia” përpara përballjes me “verilindorët”.

Skuadra e Kastriotit nuk po mundej të bënte nxehjen për shkak se në anën e fushës së tyre është hapur uji për vaditjen e fushës dhe është kthyer në pengesë për ta vetëm pak minuta pas fillimit të kësaj sfide, gjë e cila ka sjellë edhe një protestë momentale të klubit të krutanëve.

“Verilindorët” vijnë në këtë përballje pas fitores 0-2 në transfertë ndaj Egnatias, teksa krutanët vijnë pas rikthimit në fitore, në ndeshjen e fundit me Dinamon, të cilin e mundën me shifrat 2-0.

Kjo përballje do të luhet në “Arena Egnatia”, pasi stadiumi i Kukësit nuk është ende gati për të zhvilluar ndeshje aty.

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...