Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

FOTO/ Valeri pranon gabimin në ndeshjen Atalanta-Milan: Duhej karton i kuq për Hateboer

Arbitri Paolo Valeri ka folur për mediat italiane, teksa është rikthyer të komentojë episodin mes Hateboer dhe Leaos, në ndeshjen Atalanta-Milan, në 21 gushtin e këtij viti, duke pranuar se duhej të kishte dhënë karton të kuq për anësorin e bergamaskëve.

Episodi ndodhi në fillim të pjesës së dytë, me Hateboer që ndërhyri me taka të ngritura ndaj Leaos dhe arbitri në fushë akordoi faull e karton të verdhë, ndërsa Valeri, që ishte në sallën VAR nuk e sinjalizoi për diçka më tepër.

“Në episodin Hateboer-Leao, gabova. Isha në sallën VAR dhe ajo ndërhyrje ishte për të kuqe të flaktë, ndaj duhej të kisha ndërhyrë. Ishte një gabim, por ndikoi edhe fakti që Leao u ngrit shumë shpejt dhe askush nuk kërkoi ndëshkim më të ashpër. Megjithatë duhej të kisha bërë detyrën time dhe të kisha vlerësuar mirë rastin”, u shpreh Valeri.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....