Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

FOTO/ Zyrtare, Dortmund rinovon me një nga emrat kryesorë të skuadrës

Në pritje të sfidës vendimtare për titull, të planifikuar për të shtunën me Mainz-in, Borussia Dortmund ka njoftuar rinovimin e kontratës së një prej emrave kryesorë të skuadrës.

Në një postim në faqet zyrtare, Dortmund bën me dije se mbrojtësi Mats Hummels do të  qëndrojë te “verdhezinjtë” edhe për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

Kështu 34-vjeçari do të jetë pjesë e Borussia Dortmund deri në verën e 2024-ës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...