Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

FOTO/ Zyrtare, ish-asistenti i De Zerbit merr drejtimin e skuadrës së Nice

Francesco Farioli është trajneri i ri i Nice.

Trajneri 34-vjeçar italian ka firmosur me klubin francez, ndërsa do të nisë punën që nga e hëna.

Lexo edhe:

Asistenti i Roberto De Zerbit në kohën e Sassuolo dhe Beneventos u shpreh i lumtur për marrjen e detyrës së re.

“Të jesh trajneri i ri i Nice-s është një krenari e pamasë. Unë e kam njohur dhe ndjekur evolucionin e klubit prej vitesh. Strukturat janë aty, ashtu si njerëzit kompetentë dhe të vendosur, ka të gjitha kushtet për të bërë gjëra të mëdha së bashku. Do të duhet punë e palodhur dhe përulësi, mezi pres të filloj”-deklaroi Farioli.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...