Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO+VIDEO/ 200 ndeshje me Grasshoppers, klubi dhe tifozët nderojnë Abrashin

Në sfidën e kësaj të shtune ndaj Luzern, të cilën Grasshoppers e fitoi me rezultatin 2-0, mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Amir Abrashi arrin shifrën e 200 ndeshje me klubin e “karkalecave”.

Me rastin e arritjes se kësaj shifre të veçantë ndeshjesh, Grasshoppers kanë nderuar Abrashin dhe në një publikim në rrjetet sociale mesfushori i përfaqësueses “kuqezi” shihet duke u përqafuar nga shokët e ekipit dhe duke u duartrokitur në veçanti nga tifozët.

Lexo edhe:

Kështu Abrashi siguron një vend të veçantë në historinë e Grasshoppers, ndërsa arriti të luajë 200 ndeshje me këtë skuadër.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...