Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

FOTO+VIDEO/ “Vetëm një Shqipëri”, Xhebrailat “zjarr” në “Air Albania”

Rreth 3.5 mijë tifozë po ndjekin ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen në “Air Albania”, aty ku kampionët e Kosovës synojnë fitoren në grupin C të Conference League.

 

Për të vijuar garën për kualifikimin. Më të zhurmshmit janë Xhebrailat, tifogrupi që mbështet skuadrën e Ilir Dajës.

Lexo edhe:

Ultrasit dardanë kanë shpalosur disa pankarta në minutat e para të ndeshjes, aty ku shkruajnë:

AMANET PREJ BESIM NDRECËS

E PREJ BABËS TRASHËGIMI

ME MBROJTË NDERIN E SUHAREKËS

EDHE VETËM NJË SHQIPËRI

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...