Euro 2020

Franca i jep 4 “shuplaka” Islandës, Anglia e papërmbajtshme, dëmtohet Ronaldo!

Franca i jep 4 shuplaka Islandës dhe rikthehet në krye të grupit H në kuotë të barabartë pikësh me Turqinë. Në Stade de France në Paris, gjelat e Deschamps ishin thjeshtë të papërmbajtshëm ndaj ishullorëve duke marrë një fitore të thellë me rezultatin 4-0. Umtiti zhbllokoi shifrat me një goditje të saktë me kokë në pjesën e parë, ndërkohë që në fraksionin e dytë shënuan me rradhë tre sulmuesit e Francës Giroud, Mbappe dhe Griezmann. Falë goleavarazhit më të mirë, Franca kryeson grupin H ku bën pjesë edhe Shqipëria, me pikë të plota sëbashku me Turqinë. Vazhdon goleadat Anglia që mori një tjetër sukses të thellë në grupin A, ku bën pjesë edhe Kosova. Tre Luanët triumfuan 1-5 me përmbysje ndaj Malit të Zi në Podgoricë. Në këtë sfidë spikati Barkley me një dygolësh ndërsa gjetën rrugën e rrjetës edhe Kane e Sterling. Në grupin B, Portugalia nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Serbisë duke regjistruar barazimin e dytë rradhazi në shtëpi dhe duke ndërlikuar çështjen e kualifikimit. Në një ndeshje ku luzitanët humbën Cristiano Ronaldon pas 30 minutash lojë për shkak të një dëmtimi muskular, Danilo Pereira me një finalizim spektakolar iu kundërpërgjigj golit të Tadic me penallti. Fitore me përmbysje ajo e Ukrainës së Shevchenkos në Luksemburg me shifrat 1-2, sukses që i ngjiti ukrainasit në krye të grupit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency