Rusi 2018

Franca, mosha për të hapur një cikël

Franca në finale ku kërkon Kupën e Botës, të dytën në historinë e bluve. Nuk është rastësi, vetëm dy vjet pasi dështuan vetëm në fund për të fituar Europianin që orgnizohej në shtëpinë e tyre, gjelat arrijnë në finalen e Kupës së Botës, trofeut më të admiruar në planet.Blutë vazhdojnë të demonstrojnë se kanë bërë një progres të jashtëzakonshëm në futboll duke u shndërruar në një nga fuqitë e mëdha të futbollit botëror. Tani duan Kupën e Botës, por janë të shumtë ata që shohin te kjo Francë potencialin për të hapur një cikël të ngjashëm me atë të Spanjës pak vite më parë.Me Deschamps në krye, Franca ka formuar një ekip ëndrrash ku miksohen eksperienca me rininë, por ku ka shumë më tepër nga kjo e dyta.

Më tepër se sa kualiteti apo gjithë yjet që ka ekipi vlen të kujtohet se kjo Francë mund të bëjë edhe shumë rrugë përpara në vitet e ardhshme.Nga 11-shja titullare që fitoi ndaj Belgjikës në gjysmëmfinale vetëm Hugo Lloris, Matuidi dhe Guiroud kalojnë kufirin e 30 viteve dhe nëse mendon për turneun e ardhshëm , atë të Katar 2022 janë plot 8 lojtarë të formacionit titullar që kanë moshën e duhur për të luajtur Botërorin e ardhshëm në një moment kyç për karrierën e tyre.

Në një kohë që Mbappe ende nuk ka mbushur 20 vjeç, është vlen të theksohet se më “veteranët” e këtij grupi të rinjsh janë Griezmann apo Cante që sot janë 27 vjeç.Duke i hedhur një sy moshës së futbollistëve të tjera, Pavard apo Lucas kanë mbushur 22 vjec, Umtiti 24, një më pak se Varane apo Pogba. Në portë Hugo Lloris do të pasohet nga Areola , portieri i Paris Saint Germain, me Deschamp që do të ketyë në dispozicion një turmë të tërë lojtarësh të tjerë të rinj si Dembele 21 vjeç, Lemar, 22, Tolisso 23 vjeç, Thauvin 25 apo Kimpembe 22 vjeç.

Francezët kanë të drejtë të ëndërrojnë, përvecse janë favoritët e mëdhenj për të fituar në finalen e Moskës, duket se hegjemonia e futbollit të tyre është e destinuar të vazhdojë gjatë, Franca ka futboll për të ardhmen.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency