Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Franca në ankth, Deschamps: Hunda Mbappesë, problem i madh për ne

Pas fitores 1-0 ndaj Austrisë në debutimin e Francës në Kampionatin Evropian, trajneri i Francës, Didier Deschamps, foli për Sky Sport, duke u shprehur i lumtur për tri pikët e para:

“Ka edhe pak lehtësim. Unë jam i kënaqur me atë që bëmë në fushë, është shumë mirë të fillohet kështu.

Krijuam shumë për të shënuar golin 2-0 dhe gjetëm përballë një kundërshtar të fortë. Ne ishim solidë dhe bujarë, mund të ishim më precizë në fazën e sulmit, por ishte shumë mirë të nisim kështu. Zakon i ruajtur. Kemi kualitet dhe talent, lojtarët e dinë se duhet soliditet dhe përpjekje në fazën e mbrojtjes. Ishte debutim i mirë për ne”.

Lexo edhe:

Deschamps u pyet edhe për gjendjen e Kylian Mbappesë, i cili theu hundën gjatë ndeshjes dhe ishte i detyruar të linte fushën para se të përfundonte ndeshja.

“Hunda nuk është aspak mirë. Kjo është njolla e mbrëmjes, ana negative. Është vetëm hunda, por është një problem i madh për ne.”

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...