Futboll

Franca testi i të vërtetës, Mancini planifikon formacionin

Pas fitores 2-1 ndaj Arabisë Saudite, testi i radhës për Italinë e Mancinit do të jetë në Nicë, për ballë Francës. Kjo shikohet edhe si ndeshja ideale për të parë se sa ka ndryshuar këto ditë kombëtarja italiane dhe sa mund të shpresojë për një ringritje të shpejtë, në nivelet që i takon.

Për këtë sfidë tekniku i sapoemëruar pritet të konfirmojë sërish skemën 4-3-3, por është tashmë e konfirmuar që do të ndryshojë disa prej lojtarëve, krahasuar me sfidën ndaj sauditëve.

Kështu në portë do të zbresë nga minuta e parë Perin, ai që shikohet si i preferuari i Mancinit për të pasuar Buffonin, ndërsa në mbrojtje, në krah të Bonuccit do të luajë Caldara. Krahët do t’i besohen De Sciglios dhe Criscitos, ndërsa mesfusha do të përbëhet nga Jorginho, Bonaventura dhe Cristante.

Në sulm do të konfirmohet Insigne, si një titullar fiks, ndërsa partnerët e tij do të jenë Belotti dhe Verdi. Sfida Francë-Itali do të luhet të premten më 1 Qershor, në orën 21:00 dhe do të transmetohet live nga Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency