Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Frank Ribery, gati të kthehet te Bayerni, roli që do të ketë

Frank Ribery, 40 vjeç, pranon se është gati të rikthehet te Bayerni, tani si trajner. Sipas “Kicker”, ish-sulmuesi, aktualisht asistent te Salernitana, klubi i fundit që përfaqësoi si lojtar, po përfundon kursin e trajnerit dhe do të mirëpriste një rikthim te bavarezët për të trajnuar ekipin e të rinjve.

Lexo edhe:

Seif Ribery, djali i ish-lojtarit francez, luan për ekipin U-13 të Bayernit.

Frank Ribery ka veshur fanellën e Bayernit për 12 sezone, duke fituar, ndër të tjera, një Champions League, nëntë tituj të Bundesligës, një Kupë të Botës për Klube dhe një Superkupë Evropiane.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...