Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Frattesi si Totti ndaj Juventus, i kujton numrin e golave milanistëve

Inter turpëroi Milanin në derbin e luajtur në San Siro teksa zikaltërit mposhtën kuqezinjtë me shifrat 5-1. Pjesë e listës së golashënuesve ishte edhe Davide Frattesi. Mesfushori erdhi nga stoli, por pati kohën e mjaftueshme për të gjetur rrugën e rrjetës teksa shënoi golin e pestë.

Lexo edhe:

Mirëpo, italiani nuk u bë protagonist vetëm me golin, por edhe me një gjest që nuk i shpëtoi kamerave. Frattesi nuk ngurroi të “thumbonte” kundërshtarët duke i treguar numrin e golave të shënuar kur shifrat shkuan në 4-1.

Një veprim që rikthen në memorie një gjest të famshëm të Tottit në një ndeshje të Romës ndaj Juventus, ku verdhekuqtë fituan 4-0.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...