Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Frattesi vishet zyrtarisht zikaltër, 27 milionë euro për Sassuolon

Marrëveshja ishte arritur prej disa ditësh, por tashmë merr edhe formë zyrtare kontrata e Davide Frattesi me Interin. Mesfushori ka firmosur për pesë vitet e ardhshme me klubin zikaltër teksa ishte pikërisht dëshira e mesfushorit për t’u transferuar në Milanon zikaltër pasi kujtojmë se edhe Milani ishte vendosur në gjurmët e lojtarit të kombëtares italiane.

Lexo edhe:

Frattesi do t’i kushtojë arkave të Inter plot 27 milionë euro, një shifër e cila do të ndahet mes formulës së huazimit dhe detyrimit me blerje të kartonit. Ndërkohë, në radhët e Sassuolos do të kalojë sulmuesi i datëlindjes së vitit 2000 Samuele Mulattieri që në merkato ka një vlerë prej 8 milionë eurosh.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...