Kupa e Gjermanisë

Freiburg ndalon vendosjen e logos së tij, në krah të asaj të Leipzig

Freiburg dhe Leipzig do të luajnë finalen e Kupës së Gjermanisë më 21 maj dhe bëhet fjalë për një sfidë mjaft të rëndësishme, pasi asnjë prej tyre nuk ka arriturbta fitojë këtë trofe.

Megjithatë ndeshja mes dy klubeve ka nisur më herët, pasi drejtuesit e Freiburg kanë dërguar një letër në Federatën Gjermanë, ku urdhërojnë përdorimin e logos së tyre krahas asaj të RB Leipzig, në materialet zyrtare si shaje, etj., të destinuara për t’u shitur te tifozët.

Kjo pasi Freiburg është një klub 100% popullor, pa aksionerë të mëdhenj, ndërsa Leipzig shfaqet si një model tërësisht ndryshe, një investim i gjigantëve austriakë të Red Bull, të cilët kanë ngritur me prepotencë klubin në nivele të larta.

Kujtojmë që fanellën e Freiburg e ka veshur për shumë sezone edhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, i cili tani është rikthyer në kampionatin zviceran.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency