Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Gjermanisë

Freiburg ndalon vendosjen e logos së tij, në krah të asaj të Leipzig

Freiburg dhe Leipzig do të luajnë finalen e Kupës së Gjermanisë më 21 maj dhe bëhet fjalë për një sfidë mjaft të rëndësishme, pasi asnjë prej tyre nuk ka arriturbta fitojë këtë trofe.

Megjithatë ndeshja mes dy klubeve ka nisur më herët, pasi drejtuesit e Freiburg kanë dërguar një letër në Federatën Gjermanë, ku urdhërojnë përdorimin e logos së tyre krahas asaj të RB Leipzig, në materialet zyrtare si shaje, etj., të destinuara për t’u shitur te tifozët.

Kjo pasi Freiburg është një klub 100% popullor, pa aksionerë të mëdhenj, ndërsa Leipzig shfaqet si një model tërësisht ndryshe, një investim i gjigantëve austriakë të Red Bull, të cilët kanë ngritur me prepotencë klubin në nivele të larta.

Kujtojmë që fanellën e Freiburg e ka veshur për shumë sezone edhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, i cili tani është rikthyer në kampionatin zviceran.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...