Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Freuler largohet nga Atalanta, firmos me klubin e Premier League

Foto Mauro Locatelli/LaPresse 17 Dicembre 2018 Bergamo, Italia sport calcio Atalanta vs Lazio - Campionato di calcio Serie A TIM 2018/2019 - stadio Atleti Azzurri D'Italia. Nella foto:Freuler Photo Mauro Locatelli/LaPresse December 12, 2018 Bergamo, Italy sport soccer Atalanta vs Lazio - Italian Football Championship League A TIM 2018/2019 - Atleti Azzurri D'Italia stadium. In the pic: Freuler

Trajneri Gasperini u ankua jo pak për merkaton e vakët, por si shpërblim mori një tjetër largim me peshë nga skuadra e Atalantës. Bëhet fjalë për mesfushorin zviceran Remo Freuler, i cili është transferuar në Premier League te skuadra e Nottingham Forest.

Marrëveshja është arritur në orët e vona të mbrëmjes së të mërkurës, me Atalantën që do të përfitojë rreth 12 milionë euro, bashkë me bonuset, ndërsa vetë mesfushori do të firmosë një kontratë 3-vjeçare me britanikët.

Pasditen e të enjtes Freuler zbarkoi në Angli për të kryer testet mjekësore dhe për t’u bashkuar menjëherë me klubin e ri, duke i dhënë fund eksperiencës 6-vjeçare me zikaltrit, ku numëron më shumë se 200 ndeshje.

Freuler ka qenë padyshim një element mjaft i rëndësishëm i Atalantës dhe shpesh i konsideruar motor i mesfushës bashkë me Marten De Roon.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...